Dachowanie pojazdu na drodze K-62

0
168
REKLAMA

Dzisiaj (28.02.19) w godzinach porannych doszło do dachowania pojazdu na drodze K-62. Na szczęście 31-letni kierujący nie odniósł poważnych obrażeń i zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Policjanci za spowodowanie zdarzenia drogowego ukarali kierowcę mandatem karnym. 

Do zdarzenia doszło dzisiaj (28.02.19) około godziny 6:20 na drodze K-62 pomiędzy Włocławkiem i Pikutkowem. Z relacji zgłaszających wynikało, że samochód osobowy dachował, a kierujący pozostał w pojeździe. Gdy policjanci dotarli na miejsce, były tam już inne służby, które udzielały pomocy mężczyźnie. Funkcjonariusze przystąpili więc do kierowania ruchem i ustalania okoliczności zdarzenia.  Z przeprowadzonych czynności wynika, że 31-latek jadący vw od strony Pikutkowa, zauważył podczas manewru wyprzedzania nadjeżdżający z naprzeciwka samochód. W celu uniknięcia zderzenia zjechał na pobocze, a później do rowu, gdzie dachował. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że kierowca vw był trzeźwy. 

Na szczęście po badaniach okazało się, że 31-latek nie doznał poważniejszych obrażeń, dlatego też policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję drogową. Za naruszenie przepisów ruchu drogowego został on ukarany mandatem.