REKLAMA

Zapraszamy do wysłuchania utworu Szlus, prezentującego EPkę o tym samym tytule:

Grupa powstala w pandemiczne lato 2020 w Warszawie, z inicjatywy Krzysztofa Kodrzyckiego (bas). Efektem rocznego, zajawkowego muzykowania jest autorski materiał, z którego trzy utwory: „Wiosna (Co mi po tobie?)”, „Szlus” oraz „Sam na sam”, znalazły się na EPce SZLUS. Pierwszy utwór „Wiosna (Co mi po tobie)” miał premierę 19ego czerwca i był zapowiedzią EPki, która ukazała się dokładnie trzy miesiące później, 19.09.2021 roku. Do „Wiosny” powstał teledysk

https://www.youtube.com/watch?v=fVfp78kYjQA, przy „Szlusie” postawiono na animację: https://www.youtube.com/watch?v=kGm2chf1YtI  oraz Sam na sam – https://www.youtube.com/watch?v=V4-mtcfS_ik . Piosenki są dostępne na wszystkich platformach streamingowych oraz na YouTube. 

Damn Good Coffee w składzie:

Żaneta Chełminiak – wokal, autorka słów, kompozytorka 

Paweł Chaberski – piano, kompozytor, chórki 

Krzysztof Kodrzycki – gitara basowa, produkcja

Ola Gajkowska – perkusja 

Gościnnie:

Wojciech Jodła Jedliński – gitara elektryczna 

Instrumenty zostały zarejestrowane w warszawskim Zamiostudio Kuby Korzeniowskiego, rzeszowskim TOROWA STUDIO Przemka Rzeszutka, a także u Jerzego Runowskiego w Józefowie. Za miks i mastering odpowiada Kuba Korzeniowski.

O zespole:

Oprócz oczywistego zamiłowania do muzyki łączy nas pasja do nauki. Psychologia, fizyka, biotechnologia, informatyka – kierunki studiów, które wybraliśmy idąc na studia. Nazwa zespołu oraz okładka EPki nawiązuje do kultowego serialu Miasteczko Twin Peaks, którego jesteśmy fanami. Słuchamy i robiliśmy różną muzykę, więc nie zamykamy się w jednym klimacie, a budujemy utwory czerpiąc inspiracje od siebie nawzajem. Utwory ocierają się więc poza popem o funk, jazz, rnb i mocniejsze gitarowe brzmienia. Teksty pisze Żaneta- na podstawie swoich doświadczeń, przemyśleń, pragnień, opowieści innych i obserwacji otaczającej rzeczywistości. Artyści, którymi się inspirujemy to Michael Jackson, John Coltrane, The Weeknd, Scary Pockets.

Link do EPki Szlus na Spotify:

Instagram: zanetachelminiak 

Kontakt: tel.: 726 347 829 ,

mail: zanetachelminiak@gmail.com