REKLAMA

Główny Urząd Statystyczny przypomina, że na każdym mieszkańcu Polski spoczywa obowiązek wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Czasu jest coraz mniej – spis potrwa do 30 września.

Najdogodniejszą i obowiązkową formą udziału w spisie pozostaje samospis. Można go wykonać o każdej porze na dowolnym urządzeniu mobilnym podłączonym do Internetu, w domu lub gminnym punkcie spisowym.

Nie odkładajmy spisu na ostatnią chwilę! Obowiązku spisowego można dopełnić drogą internetową lub telefoniczną do momentu aż skontaktuje się z nami rachmistrz spisowy. Jeśli rachmistrz zadzwoni lub odwiedzi nas w domu, zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań (art. 17a ust. 1-3), przekazanie danych jest obowiązkowe.

Rachmistrz dzwoni z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej 22 279 99 99. Zawsze możesz sprawdzić tożsamość rachmistrza, niezależnie czy zadzwoni do Ciebie czy zapuka do Twoich drzwi. Sprawdź jak to zrobić tutaj https://spis.gov.pl/jak-zweryfikowac-rachmistrza-spisowego/

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny przez sąd, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Pełna informacja na te temat: https://spis.gov.pl/czy-pamietasz-ze-spis-trwa-do-30-wrzesnia-br/