Fot. Asseco Arka Gdynia
REKLAMA

Autor tekstu: Marek Szubski

Wraz z Nowym Rokiem nastąpiła zmiana na ławce trenerskiej w Anwilu. Nowym szkoleniowcem Rottweilerów został Przemysław Frasunkiewicz.

Klub Koszykówki Włocławek drugi raz w tym sezonie z zdecydował się na zmianę na ławce trenerskiej. Jest to więc już trzeci headcoach Rottweilerów w trwających rozgrywkach.

Umowa została podpisana do końca sezonu 2021/2022.

Trzecie podejście pasuje również do samego trenera Frasunkiewicza. Nie jest tajemnicą, że popularny Franz był już dwa razy brany pod uwagę zarówno przez sezonem oraz w jego trakcie. Przed sezonem wybrano Dejana Mihevca, a w trakcie sezonu w klubie zdecydowano postawić na dotychczasowego asystenta Marcina Woźniaka.

Można zatem powiedzieć do trzech razy sztuka. Czy tym razem się powiedzie? Czy zespół Aniwilu wejdzie na właściwe tory?

Warto zaznaczyć,, że wraz z trenerem Frasunkiewiczem do Włocławka przychodzi również dotychczasowy drugi trener Arki Gdynia, pochodzący z Włocławka, Kamil Sadowski. Ta decyzja ma nie wpłynąć negatywnie na aktualny sztab trenerski Rottweilerów. Marcin Woźniak oraz Grzegorz Kożan pozostają we Włocławku.

Warto dodać, że Przemysław Frasunkiewicz oraz Marcin Woźniak współpracowali już ze sobą w kadrze U20 dywizji B. Kadra prowadzona przez trenera Frasunkiewicza oraz trenera Woźniaka w 2018 roku zdobyła złoto na EuroBaskecie Dywizji B. Czy współpraca we Włocławku przyniesie podobne sukcesy? Wszyscy mamy nadzieje, że tak.

Ponadto w środowisku można usłyszeć, że od sezonu 2021/2022 pierwszym trenerem Arki Gdynia ma zostać Milos Mitrović. Fakt ten z pewnością może mieć wpływ na zmianę pracodawcy aktualnych trenerów Arki.

W 2019 roku Frasunkiewicz został uznany za najlepszego trenera sezonu zasadniczego. Jego Arka Gdynia zdobyła wtedy brązowy medal przegrywając w półfinale z Anwilem 3-2.

Trener Frasunkiewicz słynie z ,,barwnego języka’’. Szczególnie można to zaobserwować na pomeczowych konferencjach prasowych. Nie przypadkowo w sezonie 2018/2019 otrzymał statuetkę Złote Usta Energa Basket Ligi.