REKLAMA

Szanowni Państwo, 

Drodzy Seniorzy,

w związku z zaistniałym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, w imieniu własnym i Włocławskiej Rady Seniorów, apeluję o współodpowiedzialność, ograniczenie przebywania w miejscach publicznych, unikanie dużych skupisk ludzkich (galerie, sklepy, urzędy itd.) oraz spotkań towarzyskich.

Doświadczenie krajów dotkniętych pandemią pokazuje, że działania prewencyjne odgrywają najważniejszą rolę. Skupiska ludzi to środowisko sprzyjające szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Zatem z uwagi na Nasze dobro, dbajmy o zdrowie, wstrzymajmy załatwianie spraw – w tym urzędowych – do absolutnego minimum. Zmniejszenie intensywności osobistych kontaktów posłuży ograniczeniu możliwości rozprzestrzeniania się wirusa. 

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy, korzystajmy z pomocy bliskich w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych. 

Pamiętajmy, niepokój to naturalny odruch w przypadku występowania nowego zagrożenia zdrowotnego. Polegajmy jedynie na sprawdzonych informacjach, w szczególności na komunikatach Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Apeluję do Państwa, ponieważ najważniejsze jest zachowanie rozwagi, odpowiedzialności i ścisłe przestrzeganie zasad profilaktyki.  

Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców, dla władz Naszego Miasta jest niezwykle istotne, zatem zwracam się z prośbą, abyśmy potraktowali sprawę poważnie.

Janusz Mularski

Przewodniczący 

Włocławskiej Rady Seniorów we Włocławku