REKLAMA

Autor: Kacper Gładkowski

Emil Szprengiel i Marzena Agnieszka Gajewska wystąpili w projekcie Macieja Jastrzębskiego. Serce się raduje, a w duszy czuć raj na podobne informacje. O Włocławku znowu głośno i to za sprawą kultury!

Pomysłodawcą całej akcji jest pochodzący z Włocławka dziennikarz polskiego radia i korespondent „Trójki” – Maciej Jastrzębski. Od wielu lat jest korespondentem zagranicznym Informacyjnej Agencji Radiowej Polskiego Radia. Pracował w Mińsku na Białorusi, a obecnie mieszka w Moskwie. Jest również pisarzem, a jego ostatnia książka to „Przekleństwo Cara Iwana”.

Zainspirowany twórczością Bułata Okudżawy zaangażował do swego projektu artystów z różnych krajów. Nie mogło zabraknąć również akcentu lokalnego. Wśród 21 występujących z 4 krajów (Rosja, Azerbejdżan, Gruzja, Polska) znaleźli się znani włocławskiej scenie kulturalnej: Marzena Agnieszka Gajewska(wokal) i Emil Szprengiel (fortepian) z grupy artystycznej ( WWK Teraz My).

Przypominam, że to kolejna inicjatywa kulturalna, w którą zaangażowany jest ten zgrany duet. W grudniu zeszłego roku zarówno Marzena jak i Emil mieli przyjemność uczestniczyć w premierze utworu „Modlitwa” stworzony niegdyś przez zespół „Zwiastun Burzy”.

Znając tę dwójkę mogę przypuszczać, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Trzymam kciuki i cieszę się, że są osoby, które w całej Polsce pokazują „lepszą stronę Włocławka”.