REKLAMA

Przedszkole Publiczne nr 35 im. Pluszowego Misia we Włocławku wzbogaciło się o nowoczesny sprzęt sportowy oraz materiały i przybory niezbędne do przeprowadzenia nowatorskich, specjalistycznych zajęć z zakresu wspomagania rozwoju dzieci.

Pomysłodawczynie projektów: Ewelina Nowak i Lidia Durniat pisząc te projekty postawiły na wszechstronny rozwój swoich podopiecznych.

Pierwszy projekt: „Żyj zdrowo i sportowo” dotyczył upowszechniania aktywności fizycznej wśród dzieci. Z grantu zakupiono mini siłownię dla dzieci i inne akcesoria sportowe. Już wiadomo, że nowoczesne, bezpieczne i kolorowe przyrządy gimnastyczne zrobiły furorę wśród najmłodszych.

Drugi projekt realizowany był przez 2 tygodnie podczas wakacji z grupą 25 dzieci pod nazwą „Koronowakacje w Zmysłolandii”. Polegał on na organizowaniu specjalistycznych zajęć indywidualnych wspierających rozwój dzieci. Uwzględniono potrzeby przedszkolaków, które z uwagi na okres pandemii szczególnie potrzebowały wsparcia. Organizowane na terenie przedszkola zajęcia z zakresu sensoplastyki, stymulacji rozwoju, koordynacji ruchowej, elementów integracji sensorycznej zyskały aprobatę rodziców oraz co najważniejsze zaangażowanie, a nawet entuzjazm dzieci.

Wspaniały sprzęt oraz nowoczesne pomoce dydaktyczne zakupione dzięki inicjatywie Dyrektora Przedszkola Publicznego nr 35 im. Pluszowego Misia Pani Beaty Szczerkowskiej oraz finansowemu wsparciu Fundacji „ANWIL DLA WŁOCŁAWKA” pozostaną w placówce i towarzyszyć będą następnym pokoleniom przedszkolaków.