REKLAMA

Autor: Izabela Piękna i Karolina Korpalska

Już dziś Dzień Babci, mamy więc propozycje dla Was przygotowania wspaniałego prezentu, a wiadomo, że te wykonane własnoręcznie płyną zawsze z serducha.
Wieczny ogród pod szkłem. Niepowtarzalny, oryginalny i naturalny pomysł na dekorację czy prezent. Kolorowy, w barwach natury, elegancki, sam zadecyduj, jaki ma być. Niezwykle trwały podarunek na wiele lat. Wieczny ogród z suszonych roślin. Gdy za oknem zima, a nie możesz się doczekać wiosny, lata, to jest to świetny pomysł dla Ciebie.

Wykonanie jest bardzo proste. Potrzebujesz: Kopuła z bazą (nasza jest szklana z IKEA) Suszki roślin (żyto, len, owies, kwiaty, szyszki itp.) Chrobotek reniferowy (kupiony nie z lasu ten jest pod ochroną!!) Gąbka florystyczna do kwiatów sztucznych (możesz zastosować też plastelinę) uchwyt do gąbki PIN HOLDER (do kupienia w sklepie lub hurtowni florystycznej) Wstążka, dodatki (pik z okazji np. dnia babci, dziadka czy walentynek). Dodatkowo nożyczki i pistolet klej na gorąco ( jeśli użyjesz plasteliny nie potrzebujesz). Nasze suszki przytnij tak by mieściły się w kopule. Jak to zrobić? Wystarczy przyłożyć obok szkła. Pamiętając, że będzie jeszcze gąbka bądź plastelina. Jeśli nasza długość jest gotowa, możemy przygotować podstawę. Na drewnianej części, klejem na gorąco robimy koło i przyklejamy naszego pin holdera. Gdy lekko przeschnie wbijamy kawałek gąbki. Mała kostkę ok 5×5 cm. Jeśli macie takie foremki (jak na zdjęciu) możemy wówczas zrobić taki oto owal. Następnie układamy bukiet z suszu. Wyższe suszki układamy na środku, niższe schodząc do zewnętrznej strony. Dodatkowo możemy dodać pik naturalne z szyszki bądź innych dodatków. Pamiętajmy by nie przesadzić z ozdobami. Kwiaty pełnią główną rolę. Cześć gąbki, która jest mało estetyczna zakrywamy chronotkiem. Możemy klejem na gorąco bądź przymocować na naturalne szpilki z końcówek z żyta czy owsa. Zostało nam tylko założyć kopule. Delikatnie ściskamy nasze suszki i nakładamy klosz.
Taki oto WIECZNY OGRÓD zostanie z nami na zawsze. Mamy nadzieję, że babci również się spodoba.