REKLAMA

no images were found

Autor: Marek Szubski

Po 14 latach zespół ze stolicy województwa wraca do Hali Mistrzów. Ostatni mecz między obiema drużynami odbył się dokładnie 4 lutego 2006. Zwycięzcą był Anwil 84-59. Najwięcej punktów w tamtym spotkaniu dla zespołu z Włocławka zdobył Seid Hajrić 18 oraz Michał Ignerski 17. Ponadto barw drużyny z Kujaw bronili tacy zawodnicy jak: Wiktor Grudziński, Robert Witka, Dante Swanson, Marcin Sroka oraz Bartłomiej Wołoszyn.

Na miłe powitanie w Hali Mistrzów na pewno liczy Mistrz Polski z 2018 roku z Anwilem, Michał Nowakowski oraz wychowanek włocławskiego klubu Marcel Afeltowicz.

Ten mecz będzie szczególny również dla Michała Chylińskiego, który grał we Włocławku w sezonie 2016/2017. Bydgoszczanin po powrocie Astorii do Ekstraklasy postanowił wrócić w rodzinne strony. Ciekawostką jest fakt, iż Chyliński bronił barw zespołu bydgoskiego również w 2006. Jest więc to jedyny zawodnik, który grał w ostatnim derbowym spotkaniu. 

Spotkanie zobaczy 221 kibiców przyjezdnych, którzy zajmą aż dwa sektory: A1 oraz A2. To największa zorganizowana grupa fanów jaka odwiedzi Hale Mistrzów od finałów z Polskim Cukrem Toruń.

Dobra informacja dla tych co nie mogą być dziś w Hali Mistrzów. Po raz pierwszy w historii dzisiejszy mecz można obejrzeć na kanałach PLK na YouTube oraz Facebooku. Transmisja będzie realizowana z 7 kamer. Pod sufitem będzie zamontowany system cable-cam, czyli kamera na linie. Dzięki zainstalowanym mikroportom będzie można podsłuchać pracy trenerów oraz głównego sędziego.

Sponsorem tego wydarzenia jest firma Anwil SA.