REKLAMA

Dzień Teatru „Moralność pani Dulskiej”.

27 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Od 26 lat święto ludzi sceny obchodzone jest również we Włocławku.

W związku z Dniem Teatru, Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza na premierę przedstawienia zrealizowanego na podstawie dramatu Gabrieli Zapolskiej pt.: „Moralność pani Dulskiej”. W przedstawieniu udział wezmą aktorzy Teatru Ludzi Upartych.

Przedstawienia dla młodzieży ze szkół już trwają – pierwsze spektakle były grane wczoraj, kolejne odbędą się dziś o godz. 9.00 i 11.00.

Premiera „Moralności pani Dulskiej” będzie miała miejsce 27 marca o godz. 18.00.

Pełna informacja na ten temat: http://teatrwloclawek.pl/dulska-na-dzien-teatru/

Alfabet sztuki „Mistrzowie fotografii”.

Dziś o godz. 17.30 Galeria Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu: Alfabet sztuki, tym razem pod tytułem: „Mistrzowie fotografii”.

Tematem zajęć będą odkrywcze, eksperymentalne fotografie, poszukiwanie piękna i nowych sposobów wyrazu w dziełach fotografików XIX i XX wieku oraz najciekawsze fotografie powstałe w ostatnich latach. Wykład z prezentacją Jerzego Jabczyńskiego.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Kajakarska podróż po Bałkanach

Spotkanie odbędzie się dziś o godz. 18.00 w Centrum Kultury Browar B. O kajakarskiej podróży po Bałkanach opowie Tomasz Krajewski.

Warto wiedzieć, że rzeka Drina stanowi granicę dwóch od lat zwaśnionych krajów: Bośni i Hercegowiny oraz Serbii. Opowieść „Zieloną Driną przez Bałkany” zaczyna się w Višegradzie, gdzie znajduje się, jeden z najstarszych w regionie, wpisany na listę dziedzictwa UNESCO kamienny most.

To właśnie tam rozpoczął się dziewiętnasty, organizowany przez Serbów, spływ kajakarski. Udział w nim wzięli również włocławscy wodniacy.

Informacja o spotkaniu: https://ckbrowarb.pl/zielona-drina-przez-balkany/