REKLAMA

Tomasz Chyła Quintet – Jazz w Browarze B.

Koncert odbędzie się dziś o 19.00 w sali widowiskowej Browaru B.

Lekkość wykonawcza, niesamowita energia i interpretacyjna świeżość to cechy charaktery-styczne tego nieszablonowego kwintetu. Liderem zespołu jest skrzypek Tomasz Chyła – jeden z liczących się przedstawicieli młodej szkoły polskiej jazzowej wiolinistyki.

Koncert odbywa się w ramach projektu Polski Jazz 360° realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Pełna informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/jazz-browarze-b-tomasz-chyla-quintet/

Wernisaż wystawy Wojtka Moskwy – Browar B.

Wydarzenie będzie miało miejsce dziś o godz. 18.00 w Centrum Kultury Browar B.

Autor tak mówi o wystawie: „Zapraszam do przyjrzenia się fotografiom, zostały przygotowane w takich formatach, by żaden szczegół nie umknął Państwa uwadze. Zalecam zapoznanie się towarzyszącymi tekstami, które powstały po wyprawie. Zebrałem w nich myśli, które kłębiły się w głowie podczas fotografowania i gdy patrzyłem na gotowe powiększenia”.

Pełna informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/wernisaz-wystawy-sansara-nepal/

Wystawa czasowa „Prowincja” w Zbiorach Sztuki

O godz. 17.00 w gmachu Zbiorów Sztuki Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej przy ul. Zamczej 10/12 odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy czasowej „Prowincja” — powrót po 30 latach. Kolekcja prac pokonkursowych (1985–1989) jest prezentacją obrazów, rysunków i grafik, które zostały nagrodzone w ogólnopolskich konkursach plastycznych „Prowincja” i znalazły się w kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

Warto dodać, że wernisaż wystawy przypada dokładnie w 30. rocznicę otwarcia Zbiorów Sztuki i jednocześnie w 110. rocznicę powstania Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

Pełna informacja na ten temat: http://muzeum.wloclawek.pl/zapraszamy-wernisaz-wystawy-zbiorow-sztuki/