REKLAMA

Autor: Andrzej Szaradowski

Najlepszy zawodnik Rundy Zasadniczej z sezonu 2017/2018 i MVP Finałów Mistrzostw Polski 2019, podpisał kontrakt na czas dokończenia rozgrywek 2019/2020 z drużyną Ironi Nahariya (10 miejsce w tabeli Ligi Izraelskiej).

Jak wszyscy dobrze pamiętamy, Ivan Almeida na początku poprzedniego sezonu niestety nie doszedł do porozumienia z Władzami Klubu z Włocławka i ostatecznie trafił do Czech, do ekipy ERA Nymburk. Jednak długo miejsca tam nie zagrzał, ponieważ był tam tylko zmiennikiem i nie dostawał tyle minut na ile liczył, dlatego też zakończenie współpracy na linii Almeida-Nymburk stało się faktem, a zarazem okazją do znalezienia nowego, lepszego Klubu.

W trakcie poszukiwań, co nie jest już żadną tajemnicą Klub Asseco Arki Gdynia był bardzo zainteresowany usługami Kabowerdeńczyka, ale na drodze stanęły rozbieżności finansowe. Ivan w końcu postanowił wybrać ofertę Klubu z Portugalii, Galitos-Brarreiro, lecz jego ,,przygoda” długo tam nie potrwała (rozegrał tylko 2 spotkania). Później zaś szybko zdecydował , że na końcówkę sezonu podpisze umowę nowego kontraktu z De Longhi Treviso (14 zespół Ligi Włoskiej), dla smaczku dodam, iż grał tam z inną byłą gwiazdą naszej Ligi… – z Davidem Loganem. Ale również i tam nie było mu dane zbyt długo pozostać z powodu panującego koronawirusa – sezon w Lidze Włoskiej został wstrzymany.

Natomiast dziś jak informują media, Ivan Almeida podjął decyzję o dokończeniu sezonu w Izraelu, gdzie planowane wznowienie rozgrywek przypada na 22 czerwca. Zatem życzymy powodzenia naszemu byłemu zawodnikowi w nowej drużynie i liczymy na jeszcze jeden powrót do naszych ,,barw klubowych” , ale to już temat na inny dzień…

Respect Ivan and good luck!

Fot. Rafał Sobierański/ SportoweFakty.pl