REKLAMA

no images were found

Autor: Andrzej Szaradowski

Najlepszy zawodnik Rundy Zasadniczej z sezonu 2017/2018 i MVP Finałów Mistrzostw Polski z poprzedniego sezonu, wybrał propozycję kontraktu w drużynie  De’ Longhi Treviso. Tym samym oznacza to koniec wszelkich dywagacji odnośnie karuzeli transferowej dwukrotnego Mistrza Polski z Anwilem.

Jak wszyscy dobrze wiemy, Ivan Almeida na początku bieżącego sezonu niestety nie doszedł do porozumienia z Władzami Klubu z Włocławka i ostatecznie trafił do Czech, do ekipy ERA Nymburk.

Długo jednak miejsca tam nie zagrzał, ponieważ był tam tylko zmiennikiem i nie dostawał tyle minut na ile liczył. Dlatego też zakończenie współpracy na linii Almeida-Nymburk stało się faktem, a zarazem okazją do znalezienia nowego, lepszego klubu.

W trakcie poszukiwań, co nie jest już żadną tajemnicą, Klub Asseco Arki Gdynia był bardzo zainteresowany usługami Kabowerdeńczyka, ale na drodze stanęły rozbieżności finansowe. Ivan w końcu postanowił wybrać ofertę Klubu z Portugalii (Galitos-Brarreiro), lecz jego przygoda z tym klubem szybko się skończyła.

Almeida podpisał umowę nowego kontraktu z 14 zespołem Ligi Włoskiej, dla smaczku dodam, iż będzie on tam grał z inną byłą gwiazdą naszej Ligi – Davidem Loganem.

Życzymy powodzenia naszemu skrzydłowemu w nowej drużynie, ale czy na pewno to nie koniec zmian klubów u Ivana Almeidy… ?! Tego już dowiemy się w przyszłości…