Pogoń Szczecin uległa na wyjeździe chorwackiemu zespołowi NK Osijek – 0:1 i tym samym odpadła z eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA. Jedyną bramkę zdobył w 44. minucie reprezentant Węgier Laszlo Kleinheisler.

Ostatnią polską drużyną, która rozpoczęła mecz rewanżowy w drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji Europy UEFA była Pogoń Szczecin. „Portowców”, po remisie 0:0 w pierwszym spotkaniu z NK Osijek czekało trudne zadanie, by stawić czoła Chorwatom na ich ziemi. Pierwsze dwadzieścia minut przebiegło z lekkim wskazaniem na gości. Podopiecznym Kosty Runjaicia brakowało jednak celnego ostatniego podania. Z czasem, coraz lepiej zaczęli wyglądać gospodarze. O ile w 28. minucie znakomicie interweniował Luis Mata, przerywając atak Osijeku, o tyle kwadrans później, znany z występów w Zagłębiu Lubin Damian Bohar wyłożył piłkę Laszlo Kleinheislerowi, a ten pokonał Dantego Stipicę. Pogoń w doliczonym czasie gry miała swoją szansę na wyrównanie stanu meczu. Jednak Strzał Luki Zahovicia wybronił chorwacki golkiper – Ivica Ivusić. W drugiej połowie niewiele się zmieniło. Obie drużyny miały problem, by zagrozić bramce rywali. Pierwszą groźniejszą okazję stworzył sobie ponownie Kleinheisler, którego strzał niewiele minął słupek szczecińskiej bramki. Trener „Portowców” przeprowadzał zmiany, starając się pomóc swojemu zespołowi odmienić losy tego meczu. Niestety, Pogoń stać było tylko na szereg zablokowanych uderzeń. Tym samym, drużyna z województwa zachodniopomorskiego została pierwszą polską ekipą, która tego lata odpadła z europejskich pucharów.

NK Osijek – Pogoń Szczecin: 1:0 (1:0)

Bramka: 44′ Kleinheisler

NK Osijek: Ivusić – Milos, Skorić, Loncar, Jurcević – Pilj (90′ Cheberko), Jugović, Kleinheisler (80′ Nejasmić) – Bohar (79′ Hiros), Mierez, Bockaj (63′ Fiolić)

Pogoń Szczecin: Stipica – Mata, Zech, Kostas, Bartkowski (80′ Stolarski) – Dąbrowski, Jean Carlos (80′ Wędrychowski), Kurzawa (59′ Gorgoń), Kozłowski (67′ Parzyszek), Kowalczyk (80’Drygas) – Zahović

Żółte kartki: 35′ Zech, 90+2′ Drygas – 39′ Jurcević, 84′ Skorić, 87′ Fiolić

Sędzia: Luis Godinho (Portugalia)