REKLAMA

W ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa pn. „Moja droga”, zapraszamy w sobotę, 12 września 2020 r. o godzinie 11.00 do Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19, na kuratorskie oprowadzenie po wystawie czasowej „Gromczyński kontra Gaj. Bój o Włocławek w sierpniu 1920 r.”

Ekspozycja przygotowywana została w ramach obchodów 100. rocznicy bitwy warszawskiej i walk o Włocławek w sierpniu 1920 r. Na wystawie wykorzystano szereg materiałów archiwalnych, m.in. Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Archiwum Nauki Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie, Archiwum Państwowego w Toruniu Oddział we Włocławku oraz zbiorów prywatnych. Prezentowane są liczne fotografie i dokumenty archiwalne, mapy, broń, wspomnienia uczestników oraz opisy walk, które toczyły się pod Włocławkiem w dniach 14-19 sierpnia 1920 r. Będzie także możliwość obejrzenia pamiątek związanych z wojną polsko-bolszewicką prezentowanych na ekspozycji stałej muzeum. Organizowane spotkanie to także doskonała okazja do dyskusji na temat roli Włocławka i jego obrońców w przełomowych dniach sierpnia 1920 r. i znaczeniu tych wydarzeń w historii naszego miasta.

Ze względu na ograniczoną do 15 liczbę miejsc, prosimy o zgłaszanie uczestnictwa do 10 września, do godziny 14.30 w Dziale Edukacji i Promocji pod numerem telefonu (54) 232-30-01.

Decyduje kolejność zgłoszeń. Wstęp – symbolicznie 1 złoty.

W związku z obostrzeniami wynikającymi z zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2, spotkanie odbędzie się przy zachowaniu ogólnie obowiązujących zasad dystansu społecznego (1,5 m odstępu) i reżimu sanitarnego (dezynfekcja rąk, maska lub przyłbica na twarz).