REKLAMA

Autor: Kacper Gładkowski

„Zgniłe uszy” uznany został najlepszym filmem fabularnym na 68. Columbus International Film Festival w Stanach Zjednoczonych.

Jest to najstarszy festiwal filmowy w Stanach Zjednoczonych, który istnieje od 1952 roku. Zrzesza on twórców kina niezależnego: reżyserów, scenarzystów i producentów z całego świata.


Przez lata festiwal uhonorował tysiące filmów, twórców i producentów. Nagrody zdobyte na festiwalu pozostają cenioną nagrodą dla profesjonalistów z branży, ale i wspierania niezależnego filmu. Konkursowe jury koncentruje się na nagradzaniu najlepszych filmów na świecie, niezależnie od ich pochodzenia, a sam festiwal służy promowaniu i wyświetlaniu coraz większej liczby filmów każdego roku. Jest to kolejny festiwalowy sukces „Zgniłych uszu”, wcześniej film został wyróżniony nagrodą „Jantar 2019” na Koszalińskim Festiwalu Filmowym.

Zgniłe uszy to opowieść o wczesnym kryzysie małżeńskim, spowodowanym niespełnionymi oczekiwaniami i brakiem komunikacji. Janek i Marzena mierzą się ze swoimi najskrytszymi demonami pod okiem niekonwencjonalnego terapeuty, któremu plan terapii wymyka się spod kontroli. Rzeczywistość wydaje się zacierać, a tłumione pretensje i niedopowiedzenia zaczynają obracać się przeciwko bohaterom.

Przypomnijmy, że Magdalena Celmer pochodzi spod Włocławka i była jakiś czas temu gościem Kacpra Gładkowskiego w programie „Kulturalny Rozkład Jazdy”. Przypomnimy Państwu te rozmowę.