W niedzielę o godzinie 11 na Brackiej Osi Strzeleckiej zlokalizowanej na Strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego Rybnica – Ostrowy miał miejsce II Wiosenny Turniej Łuczniczy organizowany przez Włocławskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie.

Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: dla młodzieży – do lat 15 oraz dla dorosłych – powyżej 15 roku życia. Ostatecznie wśród młodzieży najlepszym
łucznikiem okazał się Remigiusz Jankowski, który uzyskał 80 punktów, na drugim miejscu uplasował się Bartek Jakubowski z wynikiem 46 punktów, natomiast ostatnie miejsce na podium przypadło Miłoszowi Ochocińskiemu, który na swoim koncie zgromadził 40 punktów.
W kategorii dorosłych niezrównanym okazał się Marek Jakubowski, za nim, na miejscu drugim znalazł się Łukasz Dylewski, natomiast trzecie miejsce zajął Dominik Ochociński.
Dla zwycięzców turnieju zostały przewidziane nagrody w postaci łuków oraz nagród książkowych. Jednak jak mówi Aleksander Zbonikowski, pisarz w bractwie, nie nagrody materialne są najważniejsze, tylko motto, które przyświeca każdemu turniejowi organizowanemu przez bractwo, które brzmi: „Dla głów słusznie laurem oplecionych, bezsilną jest śmierć.”