REKLAMA

Program „Mistrzynie w Szkołach” rusza już w maju. Inicjatywę rozprzestrzenia i promuje pomysłodawczyni, znana mistrzyni olimpijska, dwukrotna mistrzyni świata, pięciokrotna mistrzyni Europy długiego basenu, trzykrotna rekordzistka świata – Otylia Jędrzejczak. Program ma na celu aktywizację dziewcząt w wieku szkolnym, w wieku dojrzewania, co jak twierdzi inicjatorka programu, jest potrzebne, ponieważ jak wykazują badania dziewczęta w wieku od 13 do 18 lat potrafią nawet w ogóle nie wychodzić z domu, izolują się, a nawet zamykają się w sobie.

Faktem jest, że w tym wieku dziewczyny coraz rzadziej chcą korzystać z lekcji wychowania fizycznego, które są niekiedy jedyną formą sportu w ich codziennym życiu.

Na dzisiejszej konferencji poza Otylią Jędrzejczak pojawili się także: Prezydent Miasta – Marek Wojtkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji – Piotr Ordon, członek zarządu województwa – Aneta Jędrzejewska oraz Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego – Marcin Drogorób.

W ramach projektu we Włocławku pojawi się nie tylko znana pływaczka, ale również 5 mistrzyń Mistrzyń Świata, Europy i Polski w różnych dyscyplinach sportu.

Chętne uczennice, które chciałyby spróbować swoich sił, zapisać mogą nauczyciele poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie: https://www.mistrzyniewszkolach.pl/

Zajęcia z zaproszonymi mistrzyniami odbędą 9 maja br. na Hali Mistrzów we Włocławku.

fot. Martyna Drzewiecka