REKLAMA

W filii nr 3 Miejskiej biblioteki publicznej, znajdującej się przy ulicy Toruńskiej odbyły się kolejne warsztaty z rysunku komiksowego. Zajęcia dla młodzieży, która dziś się pojawiła, poprowadziła Katarzyna Kwiatkowska – artysta, plastyk. Podczas zajęć zaprezentowano podstawy tworzenia komiksowego świata oraz postaci się w nim znajdujących. Zajęcia odbywały się w ramach projektu: „Czas na nasz wolny czas… z książką i biblioteką II”, który jest finansowany przez Urząd Miasta Włocławek.

Tego typu zajęcia mają przygotować młodzież do konkursu plastycznego organizowanego w tej filii biblioteki, który polega na przygotowaniu własnego komiksu. Jego tematem przewodnim ma być „Przygoda w bibliotece”. Prace konkursowe można zgłaszać do 26 kwietnia br. Regulamin można znaleźć na stronie internetowej http://biblioteka.wloclawek.pl/konkurs-plastyczny-przygoda-w-bibliotece/ .

W najbliższym czasie odbędą się warsztaty z tworzenia komiksów w programie komputerowym Toondoo. Zajęcia te są zaplanowane na 9 kwietnia, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prowadzone są zapisy.

fot. Martyna Drzewiecka