REKLAMA

Legendarny „Andrew” zapytany o wrażenia po walce Mike’a Tysona z Royem Jonesem Jr. powiedział – ,, … to raczej było show niż walka na poważnie. Trzeba przyznać, że obaj mieli całkiem niezłe ruchy. Choć Jones był lżejszy o 10 funtów, to Tyson i tak był szybszy. Był groźniejszy i lepiej przygotowany do walki”. Andrzej dodał również, że mógłby walczyć z Tysonem, jeśli oczywiście pojawiłaby się taka propozycja!
Wróćmy jednak na chwilę do przeszłości…Od pamiętnego starcia tych dwóch bokserów minęło już 20 lat! W Detroit, między drugą a trzecią rundą, Polak odmówił dalszego kontynuowania walki. Schodził z ringu, a widzowie rzucali w niego różnymi przedmiotami i jedzeniem. Walkę jednak później unieważniono, ponieważ w organizmie Mike’a Tysona wykryto marihuanę. Po latach Amerykanin wyznał, że zapalił, bo bardzo denerwował się przed walką. Dodał też, iż poczuł wielką ulgę, gdy Gołota poddał pojedynek.
Gołota o potencjalnym starciu z Tysonem powiedział – ,,naprawdę mógłbym wyjść do walki z Tysonem. Nie ma żadnego problemu, tylko musiałbym potrenować dwa miesiące. A nie wiem, czy bym wytrzymał taki trening… – trzeba byłoby to sprawdzić. Ale jestem zdrowy!” – dodał 52-latek!
Od ostatniej zawodowej walki Gołoty minęło już ponad siedem lat. Wtedy, to w gdańskiej Ergo Arenie przegrał z Przemysławem Saletą.Wcześniej popularny „Andrew” walczył4-krotnie o Mistrzostwo Świata w wadze ciężkiej (z Lennoxem Lewisem, Chrisem Byrdem, Johnem Ruizem i Lamonem Brewsterem). Dwa pojedynki zostały zakończone wielkim skandalem sędziowskim, bowiem wielu fachowców z „dziedziny pięściarstwa” uważa, iż w walkach z Byrdem i Ruizem – Gołota został oszukany i okradziony z tytułów Mistrza Świata.Moim skromnym zdaniem, był to najlepszy „polski ciężki” w historii polskiego boksu.
https://youtu.be/irxfy_gtZQM
SZACUNEK ANDREW!!!!!!!