REKLAMA

Włocławscy policjanci prowadzą czynności w sprawie zdarzenia drogowego z udziałem autobusu i osobowego vw. Dwie osoby poszkodowane z vw trafiły do szpitala, natomiast 21 pasażerów i 2 kierowców autobusu nie odniosło żadnych obrażeń.

Do zdarzenia doszło wczoraj (08.09.2019) po godzinie 10 na ulicy Toruńskie we Włocławku, gdzie zderzyły się czołowo autobus z vw osobowym. Natychmiast wysłano wszystkie służby ratownicze. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili, że 55-letni kierujący autobusem jadąc w stronę Torunia zauważył przed sobą dwa pojazdy osobowe, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych. Chcąc uniknąć wjechania w stojące pojazdy zaczął hamować i stracił panowanie nad autobusem. To spowodowało, że pojazd zjechał na pas zieleni oddzielający jezdnie lekko uderzając w jeden z stojących pojazdów przed przejściem dla pieszych. Dalej autobus wjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w vw poruszającego się w stronę centrum Włocławka. W wyniku uderzenia 30-letnia kierująca vw została zabrana do szpitala, natomiast po pewnym czasie także tam trafił pasażer osobówki. Autobusem podróżowało 21 pasażerów oraz dwóch kierowców, którym nic się nie stało i pozostali na miejscu zdarzenia. Do wyjaśnienia przyczyn mundurowi zatrzymali 55-letniego kierującego autobusem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że był on trzeźwy.

Na czas wykonywanych czynności Zarządzanie Kryzysowe Urzędu Miasta we Włocławku podstawiło autobus komunikacji miejskiej, w którym uczestnicy zdarzenia oczekiwali na dojazd zastępczego pojazdu. Po zakończeniu czynności udali się oni w dalszą drogę. Przez cztery godziny droga K-91 w kierunku Łodzi była zablokowana, a policjanci zorganizowali objazd. Teraz włocławscy policjanci prowadzą postępowanie mające wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia.