REKLAMA

Policjanci z grupy SPEED działający na włocławskich drogach przez dwa dni weekendu zatrzymali dwa prawa jazdy na okres 3-miesięcy. Powodem była za szybka jazda w terenie zabudowanym, a każdy z kierowców jechał o ponad 50 km/h więcej niż obowiązujące go przepisy ruchu drogowego.

W dwóch przypadkach kontroli prędkości dokonali policjanci z grupy SPEED za pomocą videorejestratora na nieoznakowanym pojeździe. W pierwszym przypadku podczas patrolowania w sobotę (21.09.2019) ulicy Toruńskiej około godziny 9 mundurowi zauważyli zbyt szybko jadące bmw.  Pomiar prędkości wykazał, że 23-latek jechał o ponad 60 km/h więcej niż obowiązująca go w tym miejscu 50-dziesiątka.

Natomiast w niedzielę (22.09.2019) w godzinach popołudniowych zauważyli zbyt szybko jadące audi, które poruszało się Aleją Kazimierza Wielkiego. Przeprowadzony pomiar prędkości wykazał 106 km/h. Zgodnie z przepisami 39-latek powinien jechać z maksymalną prędkością 50 km/h, szczególnie że w pobliżu jest oznakowany przejazd dla rowerów.

Kierowcom, którzy jechali zbyt szybko w terenie zabudowanym policjanci z grupy SPEED zatrzymali na okres 3-miesiecy prawa jazdy i ukarali ich mandatami oraz punktami karnymi.