REKLAMA

Autor: Rafał Walter

W obliczu pandemii koronawirusa świat jaki znamy przestaje istnieć. Lista naszych aktywności została bardzo mocno ograniczona, a w większości sprowadza się jedynie do użytkowania komputera i przeglądania stron internetowych. „Na ratunek” w pokonaniu nudy przychodzą rzecz jasna gry komputerowe, które są jedyną formą rozrywki dla wielu młodych (i nie tylko) ludzi. Nie trudno się domyślić, że platformy jak Steam czy Origin mogą przeżywać rozkwit swojej działalności, bo młodzież chętniej sięgnie po nowości. Nasza redakcja starała się przygotować kilka tytułów gier, które mogą zapewnić rozrywkę na długie dni, a jednocześnie tytuły, do których warto wrócić nawet kilka razy.

Football Manager

Dla wszystkich miłośników piłki nożnej ten tytuł jest z pewnością doskonale znany. Dzieło stworzone przez studio Sports Interactive zezwala na wcielenie się w jednego z managerów klubów piłkarskich z 50 lig krajowych i kierowanie swoim zespołem począwszy od zatrudniania członków sztabu szkoleniowego przez trening, ruchy na rynku transferowym po prowadzenie spotkań. Seria gier wydana przez Segę może zapewnić rozrywkę na wiele dni, tygodni, a nawet miesięcy. Platforma Steam udostępniła właśnie do 1 kwietnia za darmo możliwość zagrania w najnowszą odsłonę – FM 2020.

Napoleon/Empire Total War oraz inne „Total War’y”

Wszystkie gry spod znaku „Total War” oferują rozgrywkę na wiele godzin i są uznanymi na rynku strategiami, rozwijanymi przez studio Creative Assembly. Gracz zarządza w nich wybranym przez siebie imperium, a sam świat gry opiera się na dwóch warstwach: taktycznej, która odbywa się w systemie turowym oraz bitewnej, w której walka odbywa się w czasie rzeczywistym. Każda z serii gier oferuje inne realia i inny moment osadzenia w historii. Niemniej cel pozostaje niezmienny – zostać panem obecnego świata i podbić inne narody.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Już poprzednie dwie części Wiedźmina zapewniały rozrywkę na ok.60 h, jednak twórcy z CD Project „zaszaleli” i w grze wydanej w 2015 roku postanowili dostarczyć wrażeń na 2,5 więcej raza wolnego czasu. Oczywiście pod warunkiem, że gracz zechce wypełniać misje poboczne oraz wliczając dwa dodatki stworzone przez polskie studio. I choć od debiutu Wiedźmina na rynku minęło niespełna pięć lat, wciąż jest to tytuł, do którego warto wrócić i pokierować Geraltem, by powstrzymać Dziki Gon. Miłośnicy gier RPG znajdą z pewnością korzystają z okazji, by zagrać w niego ponownie, a osoby, które nie spróbowały z różnych przyczyn przejść Wiedźmina, niech koniecznie to zrobią jak najszybciej.

FIFA/Pro Evolution Soccer

Co prawda, te dwa tytuły najlepiej „smakują”, gdy można zmierzyć się ze sobą, grając na jednym komputerze, lecz pokonanie najlepszego kumpla przez sieć także daje bardzo wiele satysfakcji. Dla tych, co nie wiedzą, co to za gry (chociaż zakładam, że nie ma praktycznie takich osób) – są to serie gier piłkarskich, które pozwalają kierować graczom swoimi ulubionymi drużynami i rywalizować ze sztuczną inteligencją lub znajomymi. I choć oba wymienione tytuły nie należą do najdłuższych to z pewnością tryby kariery, Ultimate Team czy zwykłe mecze przez sieć mogą dostarczyć wiele godzin zabawy.

Forza Horizon/ Gran Turismo

Nie tylko gry strategiczne czy RPG potrafią spędzić niejednemu graczowi sen z powiek. Także te wyścigowe zapewniają wiele godzin atrakcji. Odblokowanie wszystkich tras i wygranie wszystkich wyścigów jest wyzwaniem dla prawdziwie wytrwałych.