REKLAMA

W sobotę w C.H. Wzorcownia oraz na Placu Grodzkim znajdującym się przed można było spotkać przeróżne atrakcje związane z filmem, który już niebawem będzie miał swoją premierę, czyli SEKRETY ZWIERZAKÓW 2. Przed Wzorcownią dzieci wraz z rodzicami mogły wyruszyć na przejażdżkę specjalnym Maxobusem – dwupiętrowym autobusem bez dachu o wizerunku jednej z postaci filmowej, czyli Maxa. Wewnątrz galerii najmłodsi mogli pokonać specjalnie przygotowany psotny tor przeszkód (
dzieciaki skakały przez koło, przechodziły przez kolorową tubę, omijały przeszkody, brały udział w slalomie oraz próbowały utrzymać równowagę na równi pochyłej), oraz wziąć udział w specjalnym quizie wiedzy na temat zwierzaków domowych. Ponadto można było sfotografować się wraz z bohaterami filmu na specjalnej ściance foto. Znalazło się także stoisko przy którym można było wygrawerować imię swojego pupila na metalowej zawieszce.

Na zewnątrz budynku pojawiły się namioty gdzie można było przyprowadzić swoje psiaki lub kociaki, aby mogły skorzystać w tym dniu z darmowego Psiego Spa, a także każdy mógł zaczerpnąć porady lekarza weterynarii lub porozmawiać z behawiorystami zwierzęcymi.

Pojawili się również przedstawiciele Schroniska dla Zwierząt we Włocławku, zarówno ci poruszający się na nogach, ale również ci, którzy poruszają się na czterech łapach. Pojawił się m.in. Karmel, piesek, który szuka nowego właściciela. Odbyła się również zbiórka pokarmu dla zwierzaków z lokalnego schroniska. Karmę można było postawiać w wielkiej psiej misce, która znajdowała się niedaleko stoiska Schroniska.

fot. Martyna Drzewiecka