REKLAMA

Już w najbliższy poniedziałek, 30 września o godzinie 19:00 sztuka Briana Friela pt: Cudotwórca w znakomitej obsadzie aktorskiej, zainauguruje kolejny, 28 już, sezon teatralny we włocławskim Teatrze.

Zapomniana prowincja Irlandii. Frank – uzdrowiciel, Grace – jego żona, Teddy – impresario przemierzają drogi wysłużoną furgonetką, od wioski do wioski, od przedstawienia do przedstawienia… Dotyk Franka, wypowiadane zaklęcia i tajemne moce mają uzdrawiać chorych. Nieraz Frankowi udaje się przywrócić zdrowie chorym. Czasem dokonuje cudów i występ kończy się sukcesem.

Brian Friel po mistrzowsku konstruuje historię, opierając ją na zwierzeniach trójki bohaterów. Odsłania dzieje tych ludzi, skomplikowane mechanizmy wzajemnych układów, zależności, uczuć.

Mówią prawdę – każdy swoją, ale wraz z kolejnym wyznaniem, dostrzegamy różnice w odtwarzanych wydarzeniach i przeżyciach. Wystarczy przecież pominąć jakieś zdarzenie, a obraz życia wygląda zupełnie inaczej.

Cudotwórca hipnotyzuje słowem. To pięknie napisana historia o miłości, przyjaźni, oddaniu, poświęceniu. Także o chęci zysku, o niewytłumaczalnej mocy umysłu i cudach. Czy jeśli mocno  w coś wierzymy, mamy szansę na cud? A co jeśli mimo ogromnej wiary, cud się nie stanie?

Fenomenalny Frank Hardy.  Czarujący hochsztapler?  Wytrawny showman? Średnio uzdolniony uzdrowiciel?

Sprawdźcie sami, być może dziś występuje!

Spektakl na Dzień Chłopaka – nie tylko dla chłopaków!

Ceny biletów:
*PARTER – Normalny 50 zł,  Ulgowy 40 zł,  Rząd XVIII 30 zł
*BALKON – 20 zł