REKLAMA

Wszystkie przejazdy w granicach administracyjnych miasta oraz na linii P w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada 2020 r. są bezpłatne. Autobusy linii P (do Pińczaty) kursować będą od czwartku 29.10 do poniedziałku 02.11, według rozkładów jazdy obowiązujących w niedziele. Kursy wykonywane będą przez dwa autobusy. Od piątku na linie 12 i 15w miarę potrzeby kierowane będą dodatkowe autobusy (kursy podwójne).

W dniach: 31 października i 1 listopada, podobnie jak w latach poprzednich, uruchomionych zostanie dodatkowo 10 bezpłatnych linii łączących poszczególne osiedla z cmentarzami na ul. Chopina i Pińczacie. Są to linie: A – Toruńska – Cmentarna, B – Promienna – Wysoka – Cmentarna, C – Promienna – Wieniecka – Cmentarna, D – Wiejska – Cmentarna, E – Kaliska – Cmentarna, F – Węglowa – Cmentarna, G – Brzezinowa –Pińczata, H – Promienna – Wysoka – Pińczata, I – Wiejska – Pińczata, J – Rybnicka – Pińczata.

Linie oznaczone numerami, 1 listopada kursować będą jak w niedziele.

Na przystanek zlokalizowany przy ul. Cmentarnej w dniu 1 listopada wjeżdżać będą autobusy linii A, B, C, D, E, F

Przed bramą cmentarną od strony ul. Chopina zatrzymywać się będą autobusy linii G, H, I, J oraz 3, 12, 15 i 23.

Na ulicy Komunalnej wraz z łącznikiem do ul. Cmentarnej oraz ul. Cmentarnej w dniu 01.11 wydzielony zostanie pas ruchu dostępny tylko dla pojazdów transportu zbiorowego (bus-pas) co ułatwi przemieszczanie się autobusów i skróci czas jazdy do i z cmentarzy.

Szczegółowy rozkład jazdy linii specjalnych MPK jest opublikowany: http://rozklad.mpk.com.pl/linia-A.html