REKLAMA

Z dość kuriozalną sytuacją mamy do czynienia przy ulicy Warszawskiej 11/13 we Włocławku. Chodzi o miejsce, które przynajmniej z samej nazwy miało się kojarzyć z reklamą i informacją Włocławka – a na codzień jest zupełnie inaczej.

Włocławska Informacja Turystyczna bo o niej mowa, jest dostępna w tygodniu w godzinach 8-17 (bez weekendów), co oznacza brak jakiejkolwiek pomocy dla potencjalnych turystów w weekend, którzy chcą odwiedzić nasze miasto.

Przypomnijmy również, że WIT to miejsce, w którym możemy nabywać bilety na różne wydarzenia w naszym mieście. Co jednak z osobami, które pracują do popołudniowych (po 17 i wieczornych) godzin – trudno powiedzieć.

Skupmy się jednak na turystach we Włocławku, którzy w mniejszym lub większym gronie odwiedzają nasze miasto. Czymś oczywistym i naturalnym jest to, że najczęściej podróżujemy w weekendy, nie inaczej jest z osobami, które chcą „wpaść” do Włocławka. Dlatego warto zadać sobie pytanie… Kiedy jak nie w weekend powinni oni uzyskać biuletyn z najbardziej atrakcyjnymi miejscami we Włocławku? Czy nasze miasto stać aby tracić kolejnych odwiedzających?

Z pewnością odpowiedzi na te pytania będziemy szukać w ratuszu.