Iran zaatakował amerykańskie bazy w Iraku. VIDEO Z ATAKU

0
293

Autor: Karolina Klimecka-Łaptuta

Pentagon poinformował, że baza lotnicza Al Asad w Iraku, w której przebywają wojska amerykańskie i koalicyjne, w tym między innymi polskie, i baza w Ebrilu zostały zaatakowane przez kilkanaście irańskich rakiety.

Według najnowszych koalicyjnych informacji, żaden z amerykańskich ani sojuszniczych żołnierzy, nie zginął. Żołnierze mieli wystarczająco czasu, żeby schronić się w bunkrach. Amerykanie przewidywali, że bazy te będą zaatakowane, a pozycje irańskie obserwowane był przez amerykańskie satelity szpiegowskie.

Iran informuje, iż w atakach zginęło około 80 osób, a straty są znaczne.

Prezydent Donald Trump w swoim twitterowym wpisie napisał, że wyda oświadczenie nad ranem czasu amerykańskiego, czyli ok 16.00 czasu polskiego. Według informacji z TT, Amerykanie szacują straty a na chwilę obecną jest dobrze. Prezydent Trump stwierdził, że mają najsilniejszą i najlepiej wyposażoną armię na całym świecie.

Irańskie MSZ informuje, iż atak irański był proporcjonalny do ataku amerykańskiego i że władze irańskie nie chcą dalszej eskalacji konfliktu.

Według komentatorów międzynarodowych i polskich być może na tym ataku zakończy się najnowszy konflikt pomiędzy USA a Iranem.

Materace KOŁO