W niedzielę na stadionie „Przylesie” o godz. 11.00 rozpoczęły się biegi w ramach IV etapu Vladislavia Cross. W biegu udział wzięło ponad 100 osób – 46 dzieci i ponad 60 osób dorosłych. Impreza tradycyjnie zaczęła się od biegów dziecięcych, a następnie odbył się bieg główny na dystansie 5km oraz marsz z kijkami nordic walking. Podczas biegów dziecięcych na dystansie 200m wśród dzieci do lat 5, pierwsze miejsce zajął Alan Frąckowiak. Na tym samym dystansie, jednak w kategorii wiekowej 6-7 lat linie mety jako pierwszy przekroczył Marek Woźniak. W kategorii 8-10 lat odległości 400m jako pierwszy pokonał Mateusz Krusinowski, podczas biegu na 800m to Kacper Pawłowski okazał się najszybszy, a wśród osób z kategorii 14-15 lat na 1200m Michał Pietrzak jako pierwszy przekroczył linię końcową.

W biegu głównym najszybszy był Maciej Grudziński. Na kolejnych miejscach uplasowali się Robert Morawski oraz Dariusz Kunecki. W grupie, która maszerowała z kijkami pierwszy linie mety przekroczył Jarosław Czopek, za nim znaleźli się Ryszard Dombrzalski i Dariusz Berliński.

Na stronie Klubu „Maratończyk” pojawił się już harmonogram najbliższych biegów, które są organizowane przez WKB.

Drugi miesiąc wakacji biegacze we Włocławku mogą spędzić bardzo aktywnie za sprawą organizowanych biegów. Włocławski Klub Biegacza Maratończyk przygotował aż 4 biegi: