REKLAMA
Marek Szubski


Mamy dziś bardzo ciekawy dzień w Energa Basket Lidze, a w szczególności w Anwilu Włocławek. Ok godziny 16 kontrakt zerwał Krzysztof Sulima, a o 20 00 to samo uczynił Rotnei Clarke o takich możliwych rozwiązaniach informowaliśmy na Facebooku oraz Twitterze.

Włoski dziennikarz Emilano Carchia pisał o zainteresowaniu klubu z zaplecza Włoskiej Seria A – San Severo Rotneiem Clarkiem

Dzisiaj wieczorem wszystko się wyjaśniło. Najpierw Polpharma Starogard Gdański poinformowała o zerwaniu umowy z Jamsem Washingtonem następnie Klub Koszykówki ogłosił kontrakt ,prezydenta” we Włocławku.

Amerykanin występował w Anwilu w sezonie 2016/2017 wtedy wraz z Kamilem Łączyńskim na rozegraniu bardzo dobrze się uzupełniali. James notował średnio 10 pkt na mecz rozdając średnio 3 asysty. Dobry sezon zaowocował kontraktem do Startu Lublin w którym pod okiem trenera Devida Dedka spędził dwa sezony by następnie wyjechać do Rumunii. W tym sezonie wrócił do Polski by reprezentować barwy Polpharmy Starogard Gdański.

Ciekawostką jest fakt, że jest to czwarty leworęczny gracz w ekipie Rottweilerów. Wszyscy zasilili włocławską ekipę w trakcie sezonu – Shawn Jones, Curtis Jerrels oraz Kyndal Dykes. Gdyby tego było mało leworęcznym graczem był również trener Anwilu Przemysław Frasunkiewicz.

Tak grał James Washington w barwach Anwilu w sezonie 2016/2017


Czy to koniec zmian w Anwilu? Przypominamy, że okienko transferowe w Energa Basket Lidze zamyka się 26 – go lutego. Jedno jest pewne, mimo panujących mrozów to będzie gorące 10 dni w Energa Basket Lidze.