REKLAMA

Autor: Karolina Klimecka

W niedzielę 26 kwietnia Włocławek odwiedziła kandydatka Koalicji Obywatelskiej na Prezydenta RP- Małgorzata Kidawa Błońska, która wraz z prezydentem miasta Włocławka wzięła udział w konferencji prasowej przed placówkami opiekuńczo-wychowawczymi tzw. „14-tkami” we Włocławku.

Pan prezydent w swoim oświadczeniu zażądał systemowego działania rządu w zakresie dostarczania środków zabezpieczających dla placówek opiekuńczo-wychowawczych, w sytuacji gdy to miasto jest odpowiedzialne za właściwe zabezpieczenie tych placówek. Oświadczenie prezydenta Wojtkowskiego nie pozostało długo bez odpowiedzi.

Na oświadczenie Pana Wojtkowskiego zareagowała Pani Poseł Anna Gembicka – Podczas wczorajszej konferencji prasowej Prezydenta Włocławka oraz kandydatki na Prezydenta RP Małgorzaty Kidawy-Błońskiej padło wiele słów na temat sytuacji w placówkach opiekuńczo-wychowawczych podlegających miastu Włocławek. W związku z tym postanowiłam zapytać Prezydenta Włocławka o to, dlaczego do placówek tych nie dostarczono odpowiedniej ilości środków ochrony oraz nie wdrożono odpowiednich procedur – jak twierdzą osoby, które były obecne na konferencji. 

Być może zamiast skupiać się na robieniu kampanii, warto aby samorząd miejski skupił się na zapewnieniu odpowiednich środków dla podległych mu instytucji?

Pani Poseł Anna Gembicka wystosowała odpowiednie pismo, które prezentujemy poniżej:

I my się pytamy Panie Prezydencie Wojtkowski – to kto jest tutaj odpowiedzialny za te środki – Pan czy rząd?