REKLAMA

Wniosek o dofinansowanie został sprawdzony i trwają prace nad przygotowaniem umowy o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej projektu pn.: „Wzmocnienie i wykorzystanie potencjału endogenicznego Włocławka poprzez turystyczne i rekreacyjne zagospodarowanie Zalewu Włocławskiego”

Wartość ogółem: 17 716 731,87 zł. (wartość z wniosku o dofinansowanie)
Koszt kwalifikowany: 15 795 348,19 zł.
Dofinansowanie: 12 636 278,55 zł
W ramach inwestycji ma powstać drugi pomost cumowniczy dla 30 jednostek, nowy slip dla większych jednostek pływających, zaplanowano też modernizację istniejącej drogi usytuowanej na koronie wału przeciwpowodziowego, która jest obecnie dojazdem do istniejącego pomostu.

W zakresie zagospodarowania działki stanowiącej część lądową inwestycji, przewiduje się kompleksowe zagospodarowanie terenu: budowę kąpieliska, wodnego placu zabaw, placu zabaw z siłownią zewnętrzną oraz budynku szatni i sanitariatów dla użytkowników powstałej infrastruktury.

Do dyspozycji będzie też 8 domków campingowych, pole camperowe, namiotowe i campingowe, stołówka oraz sanitariaty.

Jednocześnie zaplanowano lokalizację drewnianych wiat i stolików campingowych oraz hangaru. Na całym obszarze zostaną wytyczone ciągi komunikacyjne i wewnętrzne drogi dojazdowe, całość terenu zostanie uzbrojona w niezbędną infrastrukturę i media.

Całość zostanie zrealizowana do końca 2021 roku.