Rafał Sobierański/sportowefakty.pl
REKLAMA

Autor: Marek Szubski

Dwukrotny Mistrz Polski z Anwilem, zawodnik który spędził we Włocławku 3 sezony, podpisał kontrakt ze Stalą Ostrów Wielkopolski.

Chorwat w przeszłości występował m.in. w KK Zadar oraz w Hiszpańskiej Fuenlabradzie. W 2016 do gry w Anwilu namówił go rodak, trener Igor Milicic. Josip przez te 3 sezony skradł serca Włocławskich kibiców. Mimo swego niskiego wzrostu (203 cm) jak na podkoszowego grał na pozycji centra. Przez wielu uważany za najlepszego centra jaki kiedykolwiek grał w Anwilu. Na boisku nigdy nie odpuszczał, walczył jak mało kto. Dwa złote medale na szyi były tego dopełnieniem. Po sezonie przeniósł się do włoskiej Cremony w której notował średnio 4,8 pkt oraz 3,7 zbiórki na 13 minut. Ze względu na koronawirusa sezon został przerwany.

Wielu kibiców Anwilu liczyło na powrót Josipa na kujawy. Tak się jednak nie stało. Czemu dali wyraz na internetowym forum kibiców Anwilu.

Ważny kontrakt ze Stalą ma Jakub Garbacz oraz trener Łukasz Majewski. Z podobnych źródeł, które donosiły o zainteresowaniu Stali, Sobinem można usłyszeć o rozmowach z Jamesem Florencem. W kręgu zainteresowań Stali są też Nemanja Jaramaz, Jure Skificić oraz Gabe De Voe czy Shawn King. Z Polaków można usłyszeć o zainteresowaniu Arturem Mielczarkiem oraz Adamem Łapetą.

W kuluarach mówi się też o chęci zgłoszenia Stali do Pucharu Fiba EuroCup. Czy wraz z wybudowaniem nowej hali w Ostrowie, Stal stanie się znaczącym zespołem w Polskiej Lidze Koszykówki?