Jubileusz 40-lecia istnienia japońskiej sztuki walki aikido we Włocławku.

0
260
REKLAMA

Włocławska Akademia Aikido 22-23 czerwca 2019 r. organizuje Jubileusz 40-lecia istnienia japońskiej sztuki walki aikido we Włocławku. Pierwszy raz w historii będą gościć mistrza z Japonii, shihana Terumasa Hotta 6 dan z Tokyo.

Przez minione lata promotorką aikido i wychowawczynią kilku pokoleń ćwiczących tą sztukę walki włocławian jest instruktorka Barbara Chrabąszczewska, mistrzyni ze stopniem 5 dan aikido Aikikai Tokyo. Włocławska Akademia Aikido działa jako stowarzyszenie kultury fizycznej a treningi odbywają się w sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 12 we Włocławku. Jednym z głównych celów statutowych stowarzyszenia jest rozwój i promocja wśród włocławian rekreacji i zdrowego stylu życia, pozbawionego agresji i nałogów.

W programie obchodów jubileuszu przewidujemy pokazy aikido w wykonaniu członków naszej akademii oraz mistrza z Japonii, Shihana Terumasa Hotta.

Prezentacja odbędzie się w sobotę 22 czerwca 2019 r. o godz. 17.30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 12 we Włocławku przy ul. Wiejskiej 29. 

Natomiast wieczorem o godz. 20.00  planowany jest tzw. Wieczór wspomnień– spotkanie dla obecnych i byłych aikidoków z naszego klubu.

W niedzielę 23 czerwca od godz. 15.00 do 16.30 zorganizowane będą warsztaty aikido dla dzieci prowadzone przez mistrza z Japonii, natomiast dla kobiet odbędzie się trening z samoobrony dla pań w godz. 17.00-18.15 – poprowadzi go Barbara Chrabąszczewska (5 dan).