REKLAMA

W miniony wtorek w sali włocławskiego ratusza odbyło się uroczyste wręczenie medali i dyplomów parom obchodzącym jubileusze wieloletniego pożycia małżeńskiego. Galę poprowadził kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Jarosław Sierakowski. Na uroczystości pojawiło się 10 par – 8 z nich celebrowało 50. rocznicę zawarcia małżeństwa, jedna 55 – lecie i jedna 60 – lecie. Udekorowanych tego dnia zostało osiem par, ponieważ pozostałe pary zostały odznaczone już wcześniej, więc otrzymały jedynie kwiaty oraz listy gratulacyjne od prezydenta. Na uroczystości pojawił się również prezydent – Marek Wojtkowski, który udekorował dzisiejszych jubilatów medalami za długoletnie wspólne pożycie małżeńskie oraz wręczył im legitymacje, bukiety kwiatów oraz listy  gratulacyjne.

Gdy zakończyła się oficjalna część uroczystości, a jubilaci zostali już udekorowani na scenie zagościła Zespół Pieśni Tańca „Kujawy” na co dzień działający przy Centrum Kultury „Browar B”. Na  zakończenie przygotowano symboliczny poczęstunek oraz lampkę szampana.

Jubileusz 60-lecia małżeństwa obchodzili Urszula i Mieczysław Paczuscy, 55 -lecia – Mirosława i Henryk Biernaccy. Natomiast złote gody świętowali: Irena i Stanisław Sadowscy, Hanna i Stanisław Wawrzonkoscy, Anna i Zdzisław Winieccy, Wanda i Kazimierz Drąg, Krystyna i Stanisław Dżugaj, Lidia i Jerzy Czerenkiewicz, Jadwiga i Wiesław Jankowscy oraz Teresa i Zenon Jóźkiewicz.

fot. Martyna Drzewiecka