no images were found

Autor: Rafał Walter

Świetnie dla biało – czerwonych rozpoczął się turniej rangi European Open w Sofii. Adam Stodolski (-73 kg) zajął trzecie miejsce, pokonując w pojedynku o brąz Francuza Mickaela Duboisa.

Stodolski był jedynym reprezentantem Polski startującym w sobotę w stolicy Bułgarii. Judoka Leśnika Kaczory stoczył sześć walk, z czego pięć wygrał. Rywalizację rozpoczął od pokonania przez ippon Albańczyka Jona Vrenoziego. Później nasz zawodnik uporał się z Włochem Augusto Melonim oraz Bułgarem Ashotem Kamoevichem Martirosyanem. W ćwierćfinale Stodolski uległ późniejszemu złotemu medaliście całego turnieju, Ukraińcowi Dmytro Kanivetsovi.

Nasz młody judoka nie załamał się po tej porażce i świetnie zaprezentował się w repasażach. Najpierw w I rundzie pokonał Francuza Theo Riquina, a w pojedynku o brąz nie dał szans jego rodakowi Mickaelowi Duboisowi. Trzeba otwarcie zaznaczyć, że to nie tylko najlepszy wynik Stodolskiego w tym sezonie, ale i w całej karierze. Był to zaledwie drugi start w seniorskich zawodach międzynarodowych reprezentanta Leśnika Kaczory, więc przed naszym młodym zawodnikiem kreuje się bardzo świetlana przyszłość.

W niedzielę swoje umiejętności na tatami w Sofii zaprezentują: Damian Stępień i Paweł Drzymał (-81 kg), Oleksii Lysenko (-100 kg), Dominik Majowski oraz Kamil Grabowski (+100 kg)