Miło, po ubiegłym weekendzie, wspominać będzie Luksemburg Anna Załęczna (+78 kg). Zawodniczka KS Judo Toruń w walce o brązowy medal pokonała Francuzkę Emmę Saudrais. Nieźle spisali się też Urszula Hofman (-70 kg) oraz Sebastian Marcinkiewicz (-81 kg), którzy zajęli punktowane pozycje.

Załęczna w drodze po medal za rywalki miała same Francuzki. W ćwierćfinale pokonała w niespełna minutę Lucie Dupin, a w walce o najniższy stopień podium uporała się po dogrywce z Emmą Saudrais. Wcześniej w półfinale zawodniczka KS Judo Toruń uległa Marine Erb.

Hofman w Luksemburgu zanotowała bilans 2-2, ale to wystarczyło do zajęcia 5. miejsca. Judoczka Gwardii & Juvenii Wrocław w pierwszej rundzie miała wolny los, a w 1/8 finału pokonała po dogrywce Alison Linon. W ćwierćfinale lepsza okazała się Szabinie Gercsak i nasza reprezentantka trafiła do repasaży. Tam uporała się z Brytyjką Hazel Taylor. W pojedynku, którego stawką był brąz Hofman nie dała rady Francuzce Melissie Heleine.

Bardzo dobrze do momentu ćwierćfinału spisywał się Sebastian Marcinkiewicz (-81 kg). Polski judoka błyskawicznie uporał się z Francuzami Etiennem Delvertem i Dimitrim Choque, ale potem już było znacznie gorzej. W 1/4 finału lepszy okazał się Brytyjczyk Stuart McWatt, a w I rundzie repasaży reprezentant Trójkolorowych Ibrahim Keita.

Dominik Majowski (-100 kg) odpadł w pierwszej rundzie turnieju z Francuzem Nicolasem Pavlovskim.