Mistrzostwa świata kadetów w Ałmatach zakończone. Polacy nie zdobyli w nich medalu, a najlepszym wynikiem biało – czerwonych było 5. miejsce Katarzyny Sobierajskiej w kategorii do 70 kg.

Sobierajska do półfinału przeszła jak burza. W pierwszej rundzie miała wolny los, a w 1/8 finału pokonała przez waza-ari Francuzkę Juliette Diollot. W ćwierćfinale zawodniczka AZS UW Warszawa w nieco ponad dwie minuty okazała się lepsza od Niemki Monty Anny Olek. Niestety był to koniec zwycięskiej passy Polki, bowiem w półfinale brązowa medalistka ME kadetów uległa przez ippon Japonce Moce Kuwagacie, natomiast w walce decydującej o brązie nie dała rady Niemce Elisabeth Pflugbeil.

Pozostali reprezentanci naszego kraju spisali się słabo. Agata Pałka (-63 kg) i Michał Jędrzejewski (-90 kg) odpadli w pierwszej rundzie, a Wojciech Gradzki (-73 kg) oraz Albin Kocioł (-81 kg) przegrali w drugiej rundzie.

W rywalizacji drużynowej najlepsi okazali się Japończycy, którzy w finale pokonali Azerbejdżan. Brązowe medale zdobyli Turcy i Rosjanie. Polacy nie startowali.