REKLAMA

10 października 2021 roku odbędzie się 8. ANWIL Półmaraton Włocławek, największa i najbardziej prestiżowa impreza biegowa w regionie. Organizatorem 8. ANWIL Półmaratonu Włocławek jest Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra przy wsparciu Urzędu Miasta Włocławek i Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku. Sponsorem strategicznym wydarzenia jest niezmiennie ANWIL S.A.

Start i meta dla biegu głównego i biegów dziecięcych usytuowane będą na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku. Dzieci i młodzież rywalizować będą zgodnie z kategorią wiekową w zawodach pod nazwą „Anwilki na Start”. Organizatorzy przygotowali bardzo atrakcyjną formułę uczestnictwa, od Biegu Bąbla po Bieg Zucha. Rozpoczęcie zawodów dla najmłodszych planowane jest na godzinę 11.05. Każdy uczestnik na mecie otrzyma okolicznościowy medal oraz upominki od sponsorów. Nie będzie prowadzona klasyfikacja w ramach poszczególnych biegów, zgodnie z zasadą „ważny jest udział, a nie zwycięstwo”. Dodatkowo, wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody niespodzianki. O tym jak duże jest zainteresowanie biegami „Anwilki na Start” świadczy fakt, że już dziś listy startowe są zapełnione.

Bieg główny zostanie rozegrany na dystansie 21,097 km. Trasa półmaratonu posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i przebiega przez cztery dzielnice Włocławka. Jak zwykle będzie urozmaicona nie tylko pod względem widokowym, ale również ukształtowania terenu i rodzaju nawierzchni. O dokładny pomiar czasu zadba system elektroniczny firmy Domtel, znanej m.in. z obsługi imprez rangi mistrzostw Polski. Podczas zawodów prowadzona będzie klasyfikacja open kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacje w kategoriach wiekowych. Ponadto, impreza stanowi także mistrzostwa Włocławka w półmaratonie (kobiet i mężczyzn). Udział w tej rywalizacji mogą wziąć osoby zameldowane czasowo, bądź na stałe we Włocławku. Organizator przewiduje także klasyfikację drużynową. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą 8. ANWIL Półmaraton Włocławek otrzymają pamiątkowe medale, a najlepsi mogą liczyć na nagrody finansowe i puchary.

Biegowi głównemu towarzyszyć będzie szereg atrakcji, o których organizatorzy informować będą w mediach społecznościowych wydarzenia: https://www.facebook.com/Anwilpolmaratonwloclawek Sponsorami Wydarzenia są: Miasto Włocławek, ANWIL S.A., DRUMET, VW Wątarski, MPEC, Saniko, MPWiK, Wojcieszowianka, Urząd Marszałkowski.