Autor: Adam Mroczek

1. kolejka K League 1:

Ulsan Hyundai 4:0 Sangju Sangmu

8′, 45+3′ (k.) Negao, 52′ Lee Sang-Heon, 75′ Yoon Bit-Garam

Na inaugurację koreańskiej ekstraklasy najokazalej wygrali piłkarze Ulsan Hyundai, gromiąc Sangju Sangmu aż – 4:0. Już w ósmej minucie meczu wynik otworzył Brazylijczyk Junior Negao, zaś w doliczonym czasie pierwszej połowy podwyższył pewnym uderzeniem z rzutu karnego. Kilka minut po wznowieniu gry, na – 3:0 trafił Lee Sang-Heon, a „kropkę nad i”, kwadrans przed końcowym gwizdkiem postawił Yoon Bit-Garam.

Warto też zaznaczyć, że zwycięską bramkę dla Jeonbuk Motors w starciu z Suwon Samsung Bluewings zdobył 41-letni weteran Lee Dong-Gook, doskonale pamiętający mecze mundialu z 1998 roku. W reprezentacji wystąpił 105 razy, zdobywając 33 gole.

…..

Jeonbuk Hyundai Motors 1:0 Suwon Samsung Bluewings

84′ Lee Dong-Gook

Incheon United 0:0 Daegu FC

Gwangju FC 0:2 Seongnam FC

5′, 12′ Yang Dong-Hyen

Gangwon FC 3:1 FC Seul

53′ Kim Ji-Hyun, 85′ Cho Jae-Wan, 87′ Kim Seung-Dae – 37′ Park Dong-Jin

Pohang Steelers 2:0 Busan IPark

24′ Iljutcenko, 71′ (k.) Palocević

…..

5. kolejka Premier League:

Taipei Tatung 2:2 Hang Yuen

27′, 46′ Chen – 16′ Aveska, 60′ Wu

Dość ciekawie było w piątej kolejce ligi tajwańskiej, a to dlatego, że pierwsze punkty straciła niepokonana dotychczas ekipa Taipower. Jednak mimo tej wpadki zdołała ona utrzymać dwupunktową przewagę nad Hang Yuen, które zremisowało na wyjeździe z Taipei Tatung. Po kwadransie gry prowadzenie gościom dał Haitańczyk Judelin Aveska, ale jeszcze przed upływem pół godziny znów było po równo. Gola wyrównującego dla stołecznych strzelił Chen Rui-chieh. Tuż po zmianie stron, na – 2:1 dla Taipei Tatung, kapitalnym lobem ponownie trafił Chen. Taki obrót spraw nie załamał jednak przyjezdnych i w 60. minucie, bramkę na wagę punktu zdobył Yen-shu Wu.

…..

Taiwan Steel 4:0 NTUS

10′ Chen, 45+2′ Cheng Hao, 69′ Wu, 81′ Alves

Taichung 0:0 Taipower

Ming Chuan University 6:0 Red Lions

15′, 70′ Chun, 40′ Shengjie, 54′ (k.) Ping-Sheng, 78′, 88′ Shih-Hsun