REKLAMA

Po sobotniej konwencji Lewicy, gdzie liderzy SLD, Razem i Wiosny zaprezentowali główne hasła programowe porozumienia, przyszedł czas na spotkania kandydatów w swoich okręgach wyborczych.

Dziś takie spotkanie odbyło się przy włocławskiej przystani, gdzie kandydaci Lewicy do Sejmu i Senatu spotkali się z przedstawicielami prasy by zainaugurować kampanię wyborczą. Było to trzecie spotkanie tego dnia – przed Włocławkiem odbyły się takie w Grudziądzu i Toruniu.

Komitet przedstawił swoje propozycje na nadchodzącą czteroletnią kadencję pod hasłem “Łączy nas przyszłość”.

Głównym założeniem Lewicy, jak mówił Robert Kwiatkowski – lider w okręgu numer 5, jest zaproponowanie wyborcom państwa dobrobytu, czyli państwa z wyższą płacą minimalną i emeryturą oraz państwa z gruntownie przebudowanymi i zreformowanymi usługami publicznymi ze szczególnym uwzględnieniem służby zdrowia.

Zdaniem lidera Lewicy w naszym okręgu nie do pomyślenia jest, aby ktokolwiek wyszedł z apteki bez zrealizowanej recepty przez brak odpowiednich środków finansowych.

Wsparcie dla młodych Polaków oraz budowę mieszkań za nie więcej niż 20 zł za metr kwadratowy powierzchni proponuje radny Piotr Kowal zajmujący 4 pozycję na liście kandydatów Lewicy w naszym okręgu. Kandydat do sejmu zapowiedział dziś kolejne konferencje prasowe, w trakcie których będzie chciał przybliżyć swój program wyborczy.

Przedstawiciele wszystkich ugrupowań ruszyli w Polskę chcąc przekonać do siebie jak największą ilość wyborców. Czasu zostało bowiem niewiele – wybory do parlamentu odbędą się już 13 października.