Fot. Familiada/FB
REKLAMA

Autor: Kacper Gładkowski

Aktor i prezenter urodził się 2 lipca 1947 roku. Strasburger pochodzi z Warszawy, tam też przyszedł na świat. Jego ojciec miał korzenie niemieckie, a jego przodkowie przybyli na polskie ziemie w XVIII wieku, stąd obcobrzmiące nazwisko gospodarza „Familiady”. Jest on również wnukiem uznanego profesora ekonomii z Uniwersytetu Warszawskiego, Edwarda Karola Strasburgera.

W latach młodzieńczych uprawiał gimnastykę sportową w klubie Legia Warszawa, nie wiele osób wie, że razem z drużyną zdobył mistrzostwo Polski w 1964 roku. Ze względu na swoje predyspozycje przez jakiś czas występował w cyrku, jednak nie z tym miejscem chciał związać swoją przyszłość. Marzył o scenie, dlatego zrezygnował z nauki na Wyższej Szkole Morskiej i postanowił aplikować do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, dyplom otrzymał już w 1971 roku.

Swoją karierę zaczął od serialu Kolumbowie, w którym zagrał jeszcze podczas studiów. Następnie został zaangażowany do Teatru Dramatycznego z Gustawem Holoubkiem na czele, współpracował z Teatrem Komedia i Teatrem Bajka. Na swoim koncie ma również takie produkcje jak „Polskie drogi”, „Noce i dnie”, „Ekstradycja”, „Klan” czy „Na Wspólnej”. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę okazało się jednak prowadzenie teleturnieju „Familiada”, Strasburger jego gospodarzem jest od 17 września 1994 roku.

Prezenter w 1991 roku próbował swoich sił w polityce i kandydował do Sejmu z listy Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, jednak nie poszczęściło mu się w wyborach. Karol Strasburger to prawdziwy człowiek renesansu, jest komikiem, prezenterem, aktorem, a nawet kucharzem, ponad dziesięć lat temu wydał książkę kucharską „Apetyt na życie”, a ostatnio wziął udział w premierowej edycji programu Polsatu „Lepiej późno niż wcale”.