REKLAMA

Co kilka dni na Facebooku kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” będzie publikowana krótka historia i ciekawostki o konkretnym budynku i jego fotografia.

Uczestnicy konkursu proszeni będą o sfotografowanie kamienicy w taki sposób lub taką techniką, która będzie wyróżniała ją pod kątem artystycznym, nowatorskim (np. sfotografowanie przez szyby samochodu, zaparkowanego naprzeciwko lub odbicie budynku w bocznym lusterku samochodu, albo w półcieniu itp.).
Organizator tego przedsięwzięcia – Fundacja „Vladislawia” – liczy na pomysłowość autorów zdjęć i przesyłanie ich (3-5) pod adres: fundacja@ksw.wloclawek.pl z dopiskiem „zdjęcie na konkurs – Każda kamienica, to kawał historii” . Wyróżnione zdjęcia znajdą się w albumie z kamienicami prezentowanymi w cyklu na zakończenie 2020 roku.

Pierwszą konkursową propozycją jest kamienica u zbiegu ulic 3-Maja 7 (Nowej) i Cyganka 14. Powstała na dwóch pustych placach, które w 1844 roku, kupił Michał Nowacki – lekarz Szpitala powiatu kujawskiego. Budynek oddano do użytku w 1847 r.

Szczegółowa informacja na temat konkursu, w tym regulamin, są opublikowane na stronie: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,kazda_kamienica_to_kawal_historii_,921.html