REKLAMA

Wyższa Szkoła Bankowa kieruje zaproszenie do nauczycieli i uczniów z Włocławka i okolic. Uczelnia rozpoczęła kolejną edycję warsztatów dla uczniów szkół średnich i nauczycieli pt. Kierunkowsk@z. Wykładowcy oraz partnerzy biznesowi podzielą się wartościową wiedzą i dobrymi praktykami – wszystko w formule online.
Tegoroczna edycja programu jest podzielona na dwa moduły. Pierwszy, kierowany do uczniów, składa się z wykładów oraz powtórek maturalnych uzupełniających wiedzę nabytą podczas lekcji. Drugi, dedykowany dla nauczycieli, zawiera cykl szkoleń z obszaru pedagogiki, psychologii, prowadzenia zajęć oraz nowych technologii w edukacji.
Dr Monika Wyrzykowska – Antkiewicz, Dziekan Wydziału Finansów i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu: „Wierzymy, że udział w spotkaniach prowadzonych przez wykładowców uczelni wyższej może stać się inspiracją dla uczniów do dokonywania świadomych wyborów pod kątem przyszłego kierunku studiów, oraz ścieżki zawodowej. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby przekazywana wiedza wzbogacała również warsztat pracy nauczycieli”.
Nauczyciele kończący wybrane szkolenie lub wykład będą mogli ubiegać się o wystawienie stosownego zaświadczenia potwierdzającego udział w projekcie.
Paweł Bukowski, WSB Toruń: „Kierunkowskaz do tej pory odbywał się w aulach uczelni. Zdecydowaliśmy, że mimo utrudnień zrealizujemy ten projekt zdalnie. Dodatkowo wzbogacając go o moduł dedykowany nauczycielom. Wszystkie osoby przystępujące do Kierunkowsk@zu zyskują nieograniczony dostęp do wykładów i spotkań na żywo”.
Najbliższe spotkania na żywo:
Dla nauczycieli 15.12 godz. 17.00 dr Aleksandra Piotrowska: uzależnienia młodzieży od internetu w dobie pandemii oraz jak utrzymać uwagę uczniów podczas zajęć online,
Dla uczniów: 18.12 godz. 9:50 Jak Einstein zdał na studia? –jak nauczyć się uczyć- efektywna nauka na 99%.
W poprzednich edycjach Kierunkowskazu udział wzięło ponad 100 szkół z całego województwa. Udział w projekcie jest bezpłatny. Szczegóły oraz formularz zapisów znajdują się na stronie: https://www.wsb.pl/torun/aktualnosci/kierunkowskz-czyli-otwarte-wyklady-dla-uczniow-i-nauczycieli