REKLAMA

Dziś, 18 września br. o 19.00 zapraszamy w ramach cyklu „W oku kamery” na spotkanie filmowe w plenerze. Wspólnie obejrzymy jeden z najpopularniejszych filmów rozrywkowych XX wieku „Speed. Niebezpieczna prędkość”. Szybka, dynamiczna, nie zwalniająca tempa akcja, świetne aktorstwo oraz ciekawa historia. Doskonałe kino akcji, które można oglądać wiele razy.

Przed seansem zaplanowano rozmowę o mobilności miejskiej w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Gośćmi będą Dominik Cieślikiewicz z Wydziału Dróg, Transportu Zbiorowego i Energii Urzędu Miasta Włocławek oraz Piotr Gdaniec z Like Bike. 

Wydarzenie organizują: „Śródmieście Cafe”, Fundacja Ari Ari, Fundacja Ładowarka, Fundacja na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej Vladislawia” i firma Like Bike. 

W 2020 roku obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu przypadają na okres od 16 do 22 września. To inicjatywa, której głównym celem jest zachęcanie ludzi do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń poprzez m.in. wybieranie ekologicznych środków podróżowania, np. roweru czy komunikacji miejskiej. 

Spotkanie odbędzie się przy zachowaniu zaleceń reżimu sanitarnego, obowiązkowe są maseczki, zachowanie dystansu i dezynfekcja rąk.