2020.12.05 Wloclawek, Koszykowka, Polska Liga Koszykowki, Energa Basket Liga, Sezon 2020 / 2021 15 kolejka EBL, mecz Anwil Wloclawek - Polpharma Starogard Gdanski N/z Ivan Almeida (Anwil nr 6) Grzegorz Surmacz Foto Piotr Kieplin / PressFocus

Autor: Marek Szubski
Autor zdjęć. Fot. kkwloclawek/P.Kieplin

Kociewskie diabły rozgoniły włocławskie Rottweilery. Surmacz katem Anwilu.

To spotkanie miało być dla Anwilu tylko ,,formalnością”, wydawało się, że po zwycięstwie
nad Śląskiem Rottweilery pewnie zmierzają w górę tabeli oraz co istotne zakwalifikują
się do Pucharu Polski. Mecz wyglądał jednak zupełnie inaczej niż wszyscy zakładali.
Gospodarze od samego początku dali sobie narzucić styl gry Polpharmy i spotkanie
szczególnie w pierwszej połowie było bardzo wyrównane. Kociewskie diabły rozgrywały
spotkanie bardzo niskim ustawieniem. Co umożliwiało szybkie poruszanie się w obronie z
czym kiepsko radzili sobie włocławianie. Mimo to na przerwę Anwil schodził z
dwupunktowym prowadzeniem
51:49.

W trzeciej kwarcie wydawało się, że Anwil przejął inicjatywę w tym spotkaniu. W ataku
brylował Ivan Almeida, dobre wejście zaliczył też Krzysztof Sulima. Po 30 minutach
włocławianie wygrywali 76:71. Ostatnia odsłona to mocne uderzenie gospodarzy, którzy
szybko objęli dziesięciopunktowe prowadzenie (najwyższe prowadzenie w meczu). Jednak
potem zaczęły się dziać same złe rzeczy, można rzec, że kociewskie diabły obudziły stare
demony Anwilu… Włocławianie nagle stracili ochotę do gry. Prawdopodobnie wyszło
również zmęczenie po meczu ze Śląskiem i fakt, że w obu tych spotkaniach włocławianie
grali bardzo wąską rotacją. W czwartej kwarcie zdobyli ledwie 13 punktów, goście
natomiast 25. To musiało skończyć się źle.

2020.12.05 Wloclawek, Koszykowka, Polska Liga Koszykowki, Energa Basket Liga, Sezon 2020 / 2021 15 kolejka EBL, mecz Anwil Wloclawek – Polpharma Starogard Gdanski N/z Ivica Radic (Anwil nr 40) Joe Furstinger Foto Piotr Kieplin / PressFocus

Mimo wszystko ten mecz można było wygrać. Na 55 sekund do końca Polpharma prowadziła dwoma punktami 91:89 jednak rzut Clarka nie doszedł celu. Następnie
na 15 sekund do końca Surmacz rzutem za trzy z rogu boiska wyprowadził gości na 5 punktowe prowadzenie. Szybko próbował odpowiedzieć Zamojski – nieskutecznie. Wtedy jasnym było, że Anwil już tego meczu nie wygra. Drugie zwycięstwo Polpharmy w tym sezonie stało
się faktem.

Ostateczny wynik 96 : 89 dla Polpharmy

Wczorajsza porażka jest o tyle bolesna iż spowodowała, że szanse Rottweilerów na udział w Pucharze Polski są czysto teoretyczne.

2020.12.05 Wloclawek, Koszykowka, Polska Liga Koszykowki, Energa Basket Liga, Sezon 2020 / 2021 15 kolejka EBL, mecz Anwil Wloclawek – Polpharma Starogard Gdanski N/z {persons} Foto Piotr Kieplin / PressFocus

Trener Marcin Woźniak na konferencji:

Pokazaliśmy drugą twarz Anwilu. Od początku meczu byliśmy skupieni na wszystkim, tylko nie na koszykówce. Tak nie powinna wyglądać obrona, pozwoliliśmy rywalom na łatwe punkty spod kosza, do tego techniczne faule. Tak nie może być. Jest mi wstyd, myślę, że zawodnikom również.
Przemysław Zamojski na konferencji:
Nie możemy zaczynać tak nerwowo ani się irytować. Wiadomo, ze sytuacja na boisku może się różnie ułożyć, ale to nie może nas wybić z rytmu i nie możemy przejść obok meczu oraz interesować się rzeczami na które nie mamy wpływu i po prostu musimy grać swoje.

Punkty dla Anwilu:
Ivan Almeida – 21 punktów (2X), 8 zbiórek, 6 asyst, Rotnei Clarke – 13 punktów (3X3),
McKenzie Moore – 13 punktów (3X3), 6 zbiórek, 9 asyst, 6 strat, Ivica Radić – 12 punktów,
Valery Likhodey – 12 punktów (3X), Przemysław Zamojski – 9 punktów (3X), Krzysztof