REKLAMA

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku w miniony wtorek po raz kolejny gościli kierujących jednośladami, którzy zdecydowali się oznakować swoje rowery. Dzień później to oni udali się z wizytą do jednej z miejscowych firm na jej zaproszenie. Na zainteresowanych za każdym razem czekali dzielnicowi wraz z policyjnymi profilaktykami. Chętnych jak zwykle nie brakowało.

Niesprzyjająca, deszczowa aura nie zniechęciła rowerzystów do przybycia we wtorek (10.09.2019) do budynku komendy we Włocławku. Odbyła się tu kolejna edycja programu „Oznakuj rower-poznaj swojego dzielnicowego”. Pomiędzy godziną 12 a 16 policjanci i pracownicy komendy przyjmowali wszystkich chętnych, dorosłych posiadaczy jednośladów, chcących oznakować swój pojazd. Najpierw dzielnicowy sprawdzał w policyjnej bazie danych czy rower nie jest utracony, a następnie przy użyciu specjalnego sprzętu profilaktycy nanosili numery identyfikacyjne na jego ramę.

Z kolei w środę (11.09.2019) policjanci i profilaktycy z komendy zaproszeni zostali na „Dni bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia” w zakładzie „Anwil” Włocławek. Podczas wizyty znakowali rowery zainteresowanym akcją pracownikom oraz rozmawiali z nimi o używaniu podczas jazdy kasków bezpieczeństwa oraz elementów odblaskowych.

Podczas dwudniowej akcji mundurowi oznakowali ponad 40 rowerów. Kolejny dzień znakowania  odbędzie się w Komendzie Miejskiej Policji we Włocławku w pierwszy wtorek października tj. 01.10.2019r. pomiędzy godziną 12 a 16.  Serdecznie zapraszamy.