REKLAMA

Centrum Kultury Browar B. publikuje informację na temat koncertów XXXI Finału Turnieju Poezji Śpiewanej, który odbywa się w ramach 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

8 lipca 2022 r. odbędą się dwa koncerty konkursowe: o godz. 16.30 i 18.15 oceniane przez jury m.in. przez: Katarzynę Dąbrowską – aktorkę i piosenkarkę; Krzysztofa Herdzina – pianistę, kompozytora, aranżera, dyrygenta, producenta muzycznego, orkiestratora nagrodzonej Oscarem muzyki Jana A.P. Kaczmarka. Jedną z najcenniejszych nagród przyzna włocławska publiczność. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Browaru B.

9 lipca 2022 r. o godz. 19.00 rozpocznie się trzygodzinny Dobry Koncert składający się z trzech części. Będą to: koncert pt. „Pod dobrym drzewem”, w którym usłyszymy repertuar różnorodnych tradycji muzycznych mniejszości narodowych i etnicznych związanych historycznie i kulturowo z Włocławkiem oraz Kujawami. Będą to m.in. Anatevka znany utwór z filmu Skrzypek na dachu, Gdzie są kwiaty, Nim wstanie dzień z genialną muzyką K. Komedy, song B. Brechta Legenda o martwym żołnierzu, Prośba Z. Herberta z muz. J.K. Pawluśkiewicza, Do polityka CZ. Miłosza i Giną ludzie J. Brodskiego z muz. M. Czyżykiewicza. W widowisku pojawi się też muzyczny ślad kultury romskiej i ukraińskiej. Wykonawcami tego koncertu będą m.in. laureaci naszego Finału i grupa utalentowanych wokalistów i muzyków młodego pokolenia, a na ludowym instrumencie ukraińskim grać będzie Olena Gaidychuk (Ukraina). Aranżacje i kierownictwo muzyczne Piotra Dąbrowskiego. Reżyseria Andrzej Głowacki, Następnie odbędą się: koncert laureatów 31. Finału Turnieju Poezji Śpiewanej, koncert Hanny Banaszak z zespołem.

Organizator: Centrum Kultury „Browar B.”, Towarzystwo Kultury Teatralnej

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski

Partner Główny wydarzenia: Województwo Kujawsko – Pomorskie, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko–Pomorskiego w Toruniu, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Miasta Włocławek

Partner: Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Mecenas: Fundacja Anwil

Sponsorzy: Gaspol, BiT, Hotel Aleksander, Hotel Victoria, MPEC Włocławek, Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. we Włocławku, MPWIK, Saniko.