REKLAMA

W poniedziałek o godzinie 11:00 rozpoczęła się konferencja zorganizowana przez Radną Rady Miasta – Agnieszkę Jurę-Walczak zatytułowana Włocławek – Miasto dla Biznesu. Spotkanie skierowane było do przedsiębiorców oraz do instytucji otoczenia biznesu.

Jak mówi Agnieszka Jura-Walczak:”Temat przedsiębiorczości jest dla mnie bardzo ważny i bliski. Był jednym z powodów, dla których postanowiłam kandydować na radną. Ta konferencja jest wynikiem porozumienia pomiędzy mną a Panem Prezydentem Markiem Wojtkowskim w ramach wspólnego programu Koalicji Obywatelskiej. Wspiera  ją również SLD.”

Konferencja miała na celu zapoczątkowanie nowej współpracy pomiędzy przedsiębiorcami i UM. Poniedziałkowa konferencja zakończyła się podpisaniem  Porozumienia na rzecz rozwoju Włocławka.

Porozumienie to zostało  wypracowywane przez:

– przedstawicieli stowarzyszeń biznesowych oraz  prezydentów

– przy współpracy ze szkołami wyższymi i samorządowcami

Porozumienie dotyczy odpowiedzi na pytanie: „Co Włocławek może zrobić dla biznesu – co biznes może zrobić dla Włocławka.

Radna Rady Miasta przyznaje: „Zależy mi również na dialogu pomiędzy przedsiębiorcami a instytucjami otoczenia biznesu, dlatego pozwoliłam sobie zaprosić tak dużo różnych osób.
Prosperujący przedsiębiorcy to prosperujące miasto.Cele są obustronne – odnoszą się do tego co Urząd może zrobić aby ułatwić życie przedsiębiorcom a także co biznes może zrobić dla rozwoju lokalnej wspólnoty.
Chcemy zapoczątkować nowe otwarcie we współpracy przedsiębiorców i Urzędem Miasta”.

no images were found

fot. Martyna Drzewiecka