REKLAMA

Już dziś rusza konkurs dla mieszkańców naszego województwa. Temat ? Inwestycje w sektorze ochrony zdrowia, konserwacja zabytków, modernizacje budynków użyteczności publicznej, nowoczesne boiska sportowe czy rozwój infrastruktury drogowej – środki pomocowe z Unii Europejskiej odmieniły nasz region w niemal wszystkich dziedzinach życia. Mieszkańców województwa zapraszamy do udziału w konkursie na najlepszą fotografię przedstawiającą projekty zrealizowane w Kujawsko-Pomorskiem ze wsparciem naszego Regionalnego Programu Operacyjnego. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody finansowe. W puli jest 20 tysięcy złotych. Prace można przesyłać do 15 września.

Konkurs rozegrany zostanie w dwóch kategoriach:

·         fotografia pojedyncza

·         fotoreportaż.

W każdej kategorii przyznamy nagrody finansowe:

·         I nagroda – 2 000 złotych

·         II nagroda – 1 500 złotych

·         III nagroda – 1 000 złotych

·         wyróżnienia – 800 złotych.

Ocenie podlegać będą wyłącznie zdjęcia inwestycji lub przedsięwzięć, które zostały zrealizowane dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 lub na lata 2014-2020. Informacji o tych inwestycjach można szukać na www.kujawsko-pomorskie.pl oraz na www.mojregion.eu. Komisja konkursowa oceni m.in.  jakość techniczną fotografii, oryginalność i kreatywność.

Prace w wersji elektronicznej wraz z podpisanymi załącznikami do regulaminu konkursowego należy przesłać na adres:

Biuro Prasowe Gabinetu Marszałka

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Plac Teatralny 2, 87-100 Toruń

z dopiskiem: „Konkurs Fotograficzny Kujawsko-Pomorskie: podoba mi się!”.

W 2019 roku w ramach naszego konkursu wpłynęły 73 prace z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Zwycięzcami zostali Anna Kanabaj z Żołędowa wpowiecie bydgoskim (za zdjęcie „Przystań”) i Michał Kostrzewski ze Szpetala Górnegowpowiecie włocławskim (za fotoreportaż „Dążąc do gwiazd”). Pisaliśmy o tym tutaj.

Zapraszamy także do udziału w konkursie „Lubię tu być… na zielonym!” oraz „Fundusze europejskie dla Kujawsko-Pomorskiego”